Právo stavby a jeho hodnoty

Není to tak dávno, konkrétně do konce roku 2013, kdy bylo běžné, že majitel pozemku, na němž je umístěná stavba vlastněná jinou osobou, mohl s pozemkem pod stavbou nakládat dle svého libovolného uvážení. Toto chování ovšem majiteli stavby přinášelo řadu často velmi nepříjemných překvapení a problémů. S přijetím nového občasného zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb., dále jen „NOZ“) se ale do českého právního řádu vrátila zásada, podle které je stavba součástí pozemku a zcela se tak změnil pohled i na oddělené vlastnictví.

Přečtěte si více

Jiří Hlaváč jmenován členem Poradního sboru ministra spravedlnosti

Jiří Hlaváč, partner TPA Horwath, byl jmenován členem Poradního sboru ministra spravedlnosti pro obor ekonomika, odvětví ceny a odhady. Jmenovací dekret převzal 23. 9. 2015 z rukou ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. 

Přečtěte si více

Elektronická evidence tržeb

V současnosti hýbe podnikatelskou veřejností v České republice návrh zákona o elektronické evidenci tržeb, který prošel prvním čtením v Parlamentu a proces jeho schvalování pokračuje

Přečtěte si více

Novela zákona o účetnictví vyhlášena ve Sbírce

Již v minulých číslech jsme vás upozorňovali na připravovanou novelu zákona o účetnictví. Zákon byl zveřejněn ve Sbírce zákonů pod číslem 221/2015 Sb.

Přečtěte si více

Tomáš Podškubka nový člen RICS

Tomáš Podškubka, Senior Manager TPA Horwath, úspěšně složil zkoušku RICS APC (Assessment of Professional Competence) u institutu RICS (The Royal Institution of Chartered Surveyors) a stal se tak jedním z nejkvalifikovanějších odborníků v oblasti oceňování nemovitostí.

Přečtěte si více


TPA Horwath je jednou z předních poradenských společností v oblasti daní a auditu působící ve střední a jihovýchodní Evropě. Máme přibližně 1 000 zaměstnanců v České republice, Albánii, Bulharsku, Chorvatsku (exkluzivní obchodní partner), Maďarsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Srbsku, Slovinsku a na Slovensku. TPA Horwath poskytuje služby zejména v oblasti daňového poradenství, auditu, oceňování, corporate finance a účetnictví.

 

Archiv

Akce

Září
16

CEDEM 2015

Slovanský dům

Říjen
5

Expo Real 2015

Messe München

Všechny události