HENNLICH získal Zvláštní cenu TPA Horwath Gentlemanská firma

Předávání ceny Gentlemanské firmy

Společnost HENNLICH s.r.o. byla oceněna titulem Gentlemanská firma pro rok 2015. Tuto Zvláštní cenu TPA Horwath převzal Pavel Šumera, ředitel a jednatel společnosti HENNLICH, z rukou Rostislava Kuneše, generálního ředitele skupiny TPA Horwath, a Heleny Sukové a Radka Jaroše, členů Českého klubu fair play při Českém olympijském výboru. 

Přečtěte si více

Novinka v oceňování zásob vlastní výroby

Novela zákona o účetnictví, která je v současnosti projednávána Parlamentem ČR (sněmovní tisk č. 398), obsahuje významnou změnu ve vymezení vlastních nákladů, kterými jsou oceňovány zásoby vlastní výroby.  

Přečtěte si více

Rozšíření tuzemského přenesení daňové povinnosti od 1. července 2015

V současné době finalizuje Ministerstvo financí změnu Nařízení vlády, které vyjmenovává zboží, na jehož dodání se použije režim přenesení daňové povinnosti.

Přečtěte si více

Prověřte si obchodního partnera. Poradíme, kde najít údaje a jak je hodnotit

Nesolventní obchodní partner může podnikatele pěkně potrápit. Není proto radno jeho výběr nechávat náhodě a nezjistit si o něm všechny dostupné informace - kterých je díky internetu celá řada. Přinášíme seznam míst, kde údaje hledat a návod, na co si v nich dát pozor.

Přečtěte si více

Posečkání s placením daně

Finanční správa České republiky nedávno vydala metodický pokyn č. 11 týkající se posečkání s úhradou daně, příp. rozložení její úhrady na splátky (dále jen „posečkání“).

Přečtěte si více


TPA Horwath je jednou z předních poradenských společností v oblasti daní a auditu působící ve střední a jihovýchodní Evropě. Máme přibližně 1 000 zaměstnanců v České republice, Albánii, Bulharsku, Chorvatsku (exkluzivní obchodní partner), Maďarsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Srbsku, Slovinsku a na Slovensku. TPA Horwath poskytuje služby zejména v oblasti daňového poradenství, auditu, oceňování, corporate finance a účetnictví.